Warning: Use of undefined constant DISABLE_WP_CRON - assumed 'DISABLE_WP_CRON' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/lamsyrin/public_html/wp-config.php on line 2
Tarım Sektörü Ve Gıda Sanayi - Syr İnşaat Danışmanlık A.Ş.

İsollat / Tarım Sektörü Ve Gıda Sanayi

syr inşaat

Tarım Sektörü Ve Gıda Sanayi

Syr Danışmanlık & İnşaat A.Ş.

Tarım sektörü ve gıda sanayisi ısı izolasyon malzemelerinde özel teknik özellikler ve gereksinimleri gerektirir. Bu gereksinimler arasında yüksek seviye ekolojik güvenlik(kirletici emisyon olmaması, hayvan ve insan sağlığı için zararlı olmaması) birinci sıradadır. Gıda maddeleri ve bileşenleri , izolasyon malzemelerinin toz ve lifleri ile kirletilmemesi gerekmektedir. . Yerleşimlerde su yoğuşması engellemesi de çok önemlidir. Çünkü çeşitli hastalıkların odağı olan mantar ve küfün hızlı yayılımı ile sonuçlanır. Tüm bu önemli gereklilikler geleneksel yalıtımın kullanımına izin vermez: Mineral yünü, poliüretan kaplamalar, polistiren plakalar. Daha önemlisi retim ortamında iş bölümü , ulaşım, kimyasal olarak zararlı maddelerin(hidroklorik asit, amonyak ve asetik asit, çeşitli yenilebilir asit) üretim sürecinde kullanımı ve depolanması çok önemlidir. Ayrıca, içme suyu, süt, meyve suyu, şarap vb ile konteyner korozyonunundan ve güneş ışınlarından yalıtım gerekliliği vardır. İSOLLAT malzemeler kaliteli ve hızlı bir şekilde bu görevleri çözmek için olanak sağlar. Bu en belirgin örneklerin birkaçı ile kanıtlanabilir.
UYGULAMA & ÇÖZÜM ÖRNEĞİ 1:
2007-2008 kış aylarında, İSOLLAT kaplama ''Angarskiy'' (İrkutskaya bölgesi) et işleme fabrikası bazı üretim ünitelerinin ısı yalıtımı uygulandı. Yüksek derecede buluna ünitelerin gövde sıcaklığı isollat ile yapılan yalıtım uygulamasında sonra 40C düşürülmüştür. Yapılan çalışmanın izolasyon değeri ile ısı tasarrufu sağlanması ve insan sağlığına faydalı olmasında dolayı işlet yöneticisi Temnikov V.V. memnun kalmıştır.
UYGULAMA & ÇÖZÜM ÖRNEĞİ 2:
Çok zor bir durum 2009'da LLC Pskovskaya bölgesi,''Nefedovskoye'' keçi çiftliğinde gerçekleşmiştir.. 500'den fazla hayvanın bulunduğu bu yer merkezi ısıtma ve havalandırma sistemlerinden mahrum kaldı. İç ve dış ortam sı farkından dolayı kapalı alan içerisinde oluşan yoğuşma ve nemden dolayı bina duvarlarında hayvanların hasta edebilecek mantarlar gözükmüştür. İSOLLAT yalıtım malzemesi ile yapılan iç ve dış duvarlar ısı yalıtımı sayesinde bu problemi çözülmüştür.
UYGULAMA & ÇÖZÜM ÖRNEĞİ 3:
Benzer uygulamalı çözüm Kazakistanda Almata şehrinde İSOLLAT-EFEKT yalıtım kaplaması ile ''Raimbek- Agro''süt fabrikasında süt sterilizasyon bölümü üretim birimleri ve boruları üzerinde uygulanmıştır. Daha önce geleneksel yalıtım malzemeleri ile karmaşık yapılandırmayla uygulanan yalıtım boru hatlarını uzun vadeli koruyamamışlardır. Su ve deterjan teması ile ile geleneksel izolasyon malzemesi üzerinde mekanik hasarlar vermiş ve malzemelerin pul pul dökülerek hijyenik olmayan ortamlar oluşturmuştur. 2010 yılında İSOLLAT malzemeleri kullanılarak yapılan ısı yalıtım revizyon çalışması sonucunda ,geçici süt depolamasında kullanılan 4 adet tank ve boru ekipmanı yalıtılmış,çalışma sonucunda ısı izolasyonu ve ekipmanın korozyona karşı koruması sağlanmıştır. İnce olan izolasyon kalınlığı sayesinde diğer geleneksel izolasyon malzemelerine kıyasla üretim çalışma alanı artırılmıştır.
UYGULAMA & ÇÖZÜM ÖRNEĞİ 4:
Rusya ve Kazakistanın büyük alkol ürünleri üreticileri İSOLLAT sıvı yalıtım malzemelerini kullanır : BİRA ÜRETİCİLERİ : Baltika , Amurpivo SERT İÇKİLER ÜRETİCİLERİ : Habarovskiy , Volçihino ALKOLSÜZ İÇKİ ÜRETİCİLERİ : Coca-cola HBC Eurasia
Tüketicilerin bu grubu için, Tanların aşırı ısınma ve buzlanma koruması en önemlidir.. Örneğin, kış aylarında nispeten ılık olan ukrayna'da, asetik asit taşıma tankı buzun yaklaşık 2 tonunu içinde toplayabilir. Bu durumda; Asiti tam ısıtma için 20 saate gerek duyulabilir ve doğal olarak tüketici şikayetlerine neden olabilir. İSOLLAT kaplama uygulaması tank içinde buz oluşumunu 10-20 kat azaltmaya imkan sağlar. Sonuç olarak, asit tam ısıtma için 7 saat yeterli olacaktır. İSOLLAT kaplama ayrıca ''termos'' özelliklerine sahiptir. İSOLLAT kaplama ticari dondurma tesisatının ve soğutulmuş kara taşımacılığının dış ısı yalıtımı içinde kullanılabilir.